Dům v Karibiku za polovinu ceny bytu v ČR?

novinky roatan nemovitosti na prodej 222

Dům v Karibiku za polovinu ceny bytu v ČR?

Vzhledem k trvajícímu přírůstku počtu obyvatel, taženému hlavně migrací, dochází v Praze a dalších českých městech k problémům s nedostatkem bytů. To umocňuje skutečnost, že podstatná část se jich soustředí ve vlastnictví investorů, nikoli uživatelů. Ceny nemovitostí rostou, hypotéky zpřísňují pravidla. Mladí často na vlastní bydlení jednoduše nedosáhnou a bytů je navíc nedostatek. Bydlení v Česku ve vlastním je v současné době poměrně rarita. Ke snížení dostupnosti vlastní nemovitosti přispívá především snížená výstavba nových bytů. Ty, které jsou již postavené, se prodávají za přemrštěné částky, zvláště v Praze je tak bytová situace již neúnosná. U jednopokojového bytu v posledním čtvrtletí zde přesáhla cena za metr 120 tisíc korun!!!

Podle odhadu českého ministerstva zahraničních věcí žije v současnosti v cizině až 2,5 milionu Čechů, z toho cca 1,7 milionu v USA. Čím dál více Čechů řeší nejen bytovou situaci odchodem do zahraničí, kde hledají možnost levnějšího žití a svobodného podnikání, právní jistotu vlastnit nemovitost, jejíž tržní hodnota bude stoupat a v neposlední řadě celoroční příjemné klimatické podmínky.

Jedním z posledních míst, kde lze ještě za velmi nízké investice získat do osobního vlastnictví nemovitost, začít podnikat a žít je také ostrov Roatán…

Průměrný byt za 6 milionů? Lidem docházejí peníze a jdou do garsonek – Seznam Zprávy

Článek Garsonka o 35 metrech čtverečních. To jsou typické proporce bytu, který se vloni nejčastěji prodával v Brně. Jednopokojové byty v moravské metropoli představovaly v roce 2019 podle analýzy realitní společnosti Trikaya 40 procent trhu s byty. Garsonky se ke všemu v Brně prodávaly vloni lépe než dvoupokojové byty.

Tags:


Roatán, Bay Islands

Weather - Tutiempo.net

ODBĚR NOVINEK

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním údajů v souladu s GDPR