INFORMACE NA CESTU

UPOZORNĚNÍ

Poslední aktualizace 19.7.2021

Tato stránka má pouze informační charakter a je nutné vždy před odlety hlídat a kontrolovat příslušná nařízení, odletové, příletové a tranzitní podmínky jednotlivých zemí, které se díky covidové epidemii neustále mění.

OČKOVÁNÍ

Prozatím oficiálně nikde mimo EU očkování včetně očkovacích pasů neuznávají (Honduras ANO), proto je nutné si těsně před odletem zajistit negativní PCR test v AJ, který má platnost ve většině zemí 48-72 hodin. Při přenocování během letu je nutné toto hlídat a eventuelně si zajistit další PCR test přímo na odletovém letišti před nástupem na další let.

Od 1.6.2021 má každý pojištěnec ČR nárok 2x za měsíc na bezplatný PCR test… (POZOR – výsledek v AJ vydávají jen některá odběrová místa). Pro samoplátce od 8.6.2021 dle nařízení MZ ČR max. cena za PCR test vč. odběru 814,-Kč.

POŽADAVKY JEDNOTLIVÝCH ZEMÍ

Rakousko:

Při vstupu z ČR do Rakouska musí obyvatelé ČR disponovat dokumentem o bezinfekčnosti v předepsané podobě, a to buď dokumentem o očkování, nebo dokumentem o uzdravení z onemocnění covid-19 nebo dokumentem o negativním testu na covid-19 (tzv. princip “3G”). Pokud disponují jedním z těchto dokumentů, nemusí vyplňovat před vstupem do Rakouska online registrační formulář. Podmínkou uplatnění těchto pravidel je, že cestující dlouhodobě pobývá v ČR nebo v jiné nízkorizikové zemi a v posledních 10 dnech nepobýval v žádné rizikové zemi.

Nizozemsko:

Všichni cestující musí před příletem do Nizozemska a odletem ze země vyplnit zdravotní prohlášení ke COVID-19. Tento formulář prohlášení o zdraví jste povinni mít u sebe pro účely ověření během cesty a při příjezdu.

Španělsko:

Panama:

Podmínkou vstupu na panamské území je negativní RT-PCR test ne starší 48 hodin a vyplnění prohlášení viz. níže. Pokud test není v tomto časovém rámci možný, bude na letišti před celním řízením nařízen rychlý test COVID-19 a cestující bude muset uhradit náklady na tento test (50 USD). Zdravotní pojištění není povinné, ale doporučuje se. Pro tranzit na mezinárodním letišti Tocumen v Panama City nepřesahující 24 hodin není nutný test na COVID-19.

Honduras:

Turisté musí splnit podmínku „předregistrace“ viz. první 2 odkazy níže a disponovat negativním COVID testem (PCR, antigenní) ne starším než 72 h před nástupem na let do Hondurasu. Osoby, které se při vstupu prokáží platným očkovacím průkazem s potvrzením o kompletním očkování, se nemusí prokazovat PCR ani antigenním testem. Očkování musí být ukončeno minimálně 14 dní přes vstupem do země.

Česká republika:

LETENKY – CHECK-IN

24 hodin před odletem na níže uvedených odkazech prodejce nebo přímo letecké společnosti doplnit informace o cestujících, objednat sedadla, případně doobjednat zavazadla a provést Check-In. Lze provést i přímo na letišti u stánku letecké společnosti.

K přihlášení se zadává číslo objednávky, číslo rezervace nebo číslo letenky a příjmení cestujícího bez diakritiky.

Check-In:

DOPRUČUJEME


Roatán, Bay Islands

Weather - Tutiempo.net

ODBĚR NOVINEK

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním údajů v souladu s GDPR